پاسخ به شبهات شما

  • ۱۲:۰۴
با توجه به حجم بسیار وسیع تهاجم فرهنگی، جنگ نرم و سیل شبهات دینی، بر این شدیم تا صفحه ای را برای پاسخ به شبهات همراهان و دوستانمان ایجاد کنیم.


شما میتوانید شبهات و مسائل دینی خود را در هر زمینه ای برای ما از طریق فرم پایین صفحه ارسال کنید تا در اسرع وقت به شبهات و سئوالات شما پاسخ داده شود.


همچنین میتونید برای یافتن پاسخ شبهات خود سری به سایت های زیر بزنید:

پیشنهاد می شود اگر به دنبال یافتن پاسخ شبهه خاصی نیستید، از گشت و گذار بیهوده در این سایت ها پرهیز کنید!

سامان
سلام
ممنون از سایت خوبتون.
یه سوال ذهنم رو مشغول کرده این که براچی بعضی از افراد توی زندگی هاشون اینقدر مشکل دارن و بعضی ها اینقدر خوبن ومشکل اقتصادی ندارن.
مگه خدا روزی همه رو قرار نیست بده پس براچی با توجه به عدالتی که داره مساوی تقسیم نمیکنه؟
سلام
خدا همه افراد رو امتحان میکنه، حالا یکی رو با پول یکی رو با شغلش و... بعضی افراد رو هم با مشکلات زندگیشون امتحان میکنه، پس فقر یا داشتن مشکل هم یه جور امتحان برای افراد محسوب میشه و خدا میخواد ببینه که این فرد اگه تحت فشار قرار بگیره گناه میکنه یا فلان کارو انجام میده یا نه.

و بعضی مشکلات هم هستن که خود فرد برای خودش به وجود میاره و اصلا ربطی به امتحان و خدا نداره که اونا بحثش جداس.

بعدشم اگه شخص به معاد اعتقاد قلبی داشته باشه، با این مشکلات مبارزه میکنه و درسته که این شخص رنج و سختی میکشه ولی میدونه که این شختی ها بدون پاداش نمیمونه.

اون شخص پولدار که مشکل اقتصادی هم نداره توی اخرت باید برای همه ثروتش جواب پس بده و مطمئنا نسیت به اون فردی که ثروت زیادی توی دنیا نداشته کارش سخت تره، حتما شنیدین که اخرین پیامبری که وارد بهشت میشه حضرت سلیمانه چون ثروت و داراییش بیشتر از همه پیامبرا و امامان بوده.

اینهایی که گفتین به این معنی نیست که عدل خدا زیر سئوال بره، عدالت به این معنی نیست که خدا بیاد و به همه به صورت یکسان چیزی بده بلکه خدا میاد و به هرکسی با توجه به شرایط و نیاز هاش روزی میده و در اخرت هم با توجه به اون روزی که به شخص داده اونو باز خواست میکنه.
مثلا اگه دو نفر باشن که یکی فقیر و یکی دیگه پولداره، خدا روز قیامت از اون شخص فقیر انتظار نداره که چرا نرفته مدرسه بسازه یا چرا نرفته به بقیه مردم که مشکل دارن کمک بکنه؛ ولی از اون شخصی که پولداره با توجه به اون دارایی که داره انتظار هایی هم داره.
و روزی همه افراد چه فقیر و چه پولدار هم به افراد داده میشه و اون جوری نیست که خدا حواسش به کسی که فقیره یا مشکل داره نباشه.
------------------------------------------------------------
امیدوار که جواب سئوالتونو داده باشم.
موفق باشید♥
رضا پاکدل
ممنون از پاسخ خوبتون واقعا قانع شدم
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شبکه های اجتماعی
بنر تلگرام کانون عصر بصیرت
Designed By Erfan Powered by Bayan